اخبار و آمار

ترامپ در تلاش برای بدست آوردن داروی کرونای آلمان

کرونا بیماری‌ای که جان هزاران نفر را در جهان گرفته و همچنان پیشی می‌گیرد. تا به حال کشورهای مختلفی مانند ایران،‌ چین، آلمان، آمریکا، هلند و… در حال تحقیقات برای بدست آوردن داروی بیماری کویید-19 بوده اند. در این بین خبری از ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به گوش می‌رسد که تعجب برانگیز است!

کیورواک در حال بدست آوردن داروی کرونا

یک شرکت آلمانی به نام «کیورواک» (CureVac) توانسته به کمک تحقیقاتی که در زمینه کرونا انجام داده به کمک تمام قدرت خود دارویی برای کرونا به دست آورد.

کیورواک چند هفته پیش تحقیقاتی در این زمینه را آغاز کرده که تمام توانایی خود را روی به دست آوردن آن گذاشته و خوشبختانه به نتایج مفیدی رسیده است. این شرکت امیدوار است ک تا تابستان سال بعد به درمان این دارو برسد.

بر اساس اطلاعات منتشر شده از تارنما و رسانه «ولت ام زونتاگ» ترامپ قصد دارد با وعده‌ پول‌ها هنگفت و مبالغ زیاد کارکنان شرکت کیورواک را از آن آمریکا کند و اگر این اتفاق ممکن نبود داروی آن را در انحصار آمریکا قرار دهد. ترامپ معتقد است که دارو باید فقط در اختیار آمریکا باشد.

یکی از سخنرانان وزارت بهداشت آلمان گفته است که آن‌ها در تلاش هستند تا دارو در کشور آلمان و سراسر اروپا مورد استفاده قرار بگیرد.

تا به حال این شرکت تصمیمی را انتخاب نکرده و سرنوشت داروی ضد کرونا هنوز معلوم نیست.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن