اخبار و آمارکمپین #کرونا_را_شکست_می‌دهیم

داروی ایرانی کرونا

با گذشت چندین از ماه از شیوع و همه گیری ویروس جدید کرونا در ایران، کووید-19 و بیماری حاد تنفسی و عفونت ریوی به موجب آن، دبیر زیست فناوری ایران، در چهارشنبه 28 اسفند ۱۳۹۸ در نشست خبری مبارزه با کرونا از کشف و تولیدی داروی ایرانی کرونا برای درمان ضایعه ریوی این بیماری، خبر داده و اعلام‌ کرد که روند آزمایشگاهی و تست بالینی داروی تولید شده که تحت نظارت معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری است، موفقیت آمیز بوده است.

نکته ی قابل ذکر این است ترکیب دارویی تولید شده، مخصوص بیماری کرونا نبوده و مربوط به درمان بیماری حاد تنفسی و عفونت های ریوی است که همزمان با ابتلای فرد به بیماری کرونا در ریه شکل گرفته و سبب بستری شدن و حتی مرگ بیمار می‌شود.

ترکیب این داروها به جای درمان ویروس، به درمان التهاب ریه متمرکز می شود و التهاب ضایعه ریه را کم می‌کند، بنابراین باعث می شود که بیماران زودتر ترخیص شوند. در این مصاحبه خبری ضمن اعلام این که با ترکیب داروهای ناپلوپروتکسین، پردنیذولن و آزیترومایسین به موفقیت برای رفع التهاب و عفونت های ریوی رسیده ایم گفت:

«از 60 بیمار مبتلا که در این تحقیق مورد ارزیابی بوده، 28 نفر از آن ها مورد مصرف داروی تولید شده و تاثیرات آن قرار گرفته و 32نفر نیز از روند رسمی سابق بر این دارو مصرف می‌کردند که نتیجه ی این تحقیق نشان از ترخیص قبل از چهار روز 40 درصد این بیماران داشته است. این در حالی است که سایر بیماران که از این دارو استفاده نکرده اند، تا دو هفته تحت معالجه قرار داشته اند. این دارو همچنین مدت زمان بستری فرد مبتلا شده را به چهار روز کاهش می‌دهد.»

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن