پیشگیری از کرونادانستنی‌های کرونا

چه کسانی زودتر به کرونا مبتلا می‌شوند؟

هر کسی که با فرد بیمار تماس پیدا کند و نکات بهداشتی را رعایت نکند به احتمال زیاد به کرونا مبتلا می‌شود و در معرض خطر کروناست. شاید باید این سؤال را بپرسیم که کرونا در چه کسانی به نقطه اوج می‌رسد؟ کسانی که دارای بیماری‌های زمینه‌ای مثل: فشار خون بالا، دیابت، بیماری‌های قلبی و عروقی، تنگی نفس و آسم هستند و یا از سن بالایی برخوردارند به احتمال بیشتری به کرونا مبتلا می‌شوند و به نقطه اوج می‌رسند. معمولاً کودکان به ندرت به کرونا مبتلا می‌شوند.

همانطور که مشاهده می‌کنید بیشترین رده سنی که به کرونا مبتلا شده‌اند، سنی بین پنجاه تا شصت سال داشته‌اند. تعداد افراد خانمی که در سنین بیست تا پنجاه به بیماری مبتلا شده‌اند به نسبت آقایان کمتر بوده ولی در سنین پنجاه به بالا خانم‌ها درصد بیشتری از مبتلایان به کرونا داشته‌اند.

در این نمودار می‌توان به وضوح به این نکته دست پیدا کرد با توجه به اینکه بیش‌تر افراد مبتلا شده در بازه ینی پنجاه تا شصت سال بودنند اما اکثر آنها درمان شده‌اند و بیش‌ترین میزان مرگ و میر مربوط به افرادی است که در بازه سنی شصت تا هفتاد سال قرار دارند.

در شرایط مبتلا شدن دیگر پیشگیری وجود ندارد اگر شما به علائم سرماخوردگی و یا کرونا (به صورت خفیف) مبتلا شده‌اید باید تا جایی که می‌توانید مایعات بخورید و قدرت سیستم ایمنی بدن خود را افزایش دهید. این نکته را هم رعایت کنید که برای جلوگیری از دیگر افراد خود را قرنطینه کنید و در زمان‌هایی که با فردی تماس مستقیم دارید حتماً از ماسک و دست کش استفاده کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن