دانستنی‌های کروناکمپین #کرونا_را_شکست_می‌دهیم

نکات مهمی که در روزهای قرنطینه باید رعایت شوند

اسمش به نظر زیباست و به اسم یک دختر شبیه است اما باطنش رعشه به تن هر انسانی می‌اندازد و جهان را این روزها به تعطیلی کشانده است بله! درست حدس زدید کرونا، ویروسی با منشأ حیوانی که از چین آغاز شد و به کشورهای دیگر جهان صادر کرد و اکثر مشاغل و مراکز آموزشی را به تعطیلی کشانده است و مردم را به نوعی به در خانه زندانی کرده است در این یادداشت سعی داریم نکاتی را درباره روزهای قرنطینه شرح دهیم با ما همراه باشید.
حتماً بار ها این روزها با این جمله مواجه شده‌اید که در خانه بمانیم تا زنجیره ابتلا به ویروس قیچی شود این جمله کاملاً درست و منطقی و از نظر محققان بهترین راه برای ریشه کن کردن این ویروس است این شرایط تقریباً به مدت دو ماه است که در کشورمان حاکم و مردم خود را به گونه‌ای قرنطنیه خانگی کرده‌اند اما آیا فقط با رعایت همین نکته ماندن در خانه آیا خطری ما را تهدید نمی‌کند؟ این سؤال اشتباه محض است در ادامه خواهیم گفت چرا.

آنلاین خرید کنید

می دانیم که یکی از بهترین تفریح‌های دنیا خرید کردن است و برای رفع نیازهای اولیه نمی‌شود از این نکته چشم پوشی کرد امروزه تکتولوژی آنقدر پیشرفت کرده است که می‌توان پیش بینی کرد در آینده نه چندان دور خرید فیزیکی ماهیت خود را از دست خواهد داد می‌توانیم در این روزها از لذت بازار رفتن صرف نظر کرد و آنلاین خرید های خود را انجام دهیم اما شاید این سؤال به ذهنتان آمده باشد که برخی خرید ها را نمی‌توان به صورت آنلاین انجام داد برای آنها هم پیشنهاد این است که یک روز در هفته تنها یکی از افراد خانواده با رعایت نکات ایمنی خرید های ضروری را انجام دهد و پس از بازگشت به خانه مراحل ضد عفونی کردن به شکل صحیح انجام شود.

با همدیگر بسازید

ماندن در خانه و یک محیط بسته به مدت طولانی هر انسانی را کلافه می‌کند و بی حوصله می‌کند به گونه‌ای که ممکن است با اعضای خانواده بحث ایجاد شود سعی کنید با همدیگر خوش رفتاری و خویشتن داری کنید و سرگرمی‌های چن نفره با هم انجام دهید اسم و فامیل، تخته نرد، فیلم دیدن، کتاب خواندن و…

رعایت اصول بهداشتی را فراموش نکنید

با توجه به نوظهور بودن و ناشناخته بودن کووید 19 نمی‌توان نظر قطعی را درباره راههای انتقال و نفوذ به انسان داد بنابراین اگر چه در قرنطینه خانگی به سر می‌بریم نباید از رعایت این اصول صرف نظر کرد شستن مرتب دستها با آب و صابون به مدت بیست ثانیه و خودداری از مالیدن دستها به چشم و دهان ضدعفونی کردن سطوح خانه با مواد ضد عفونی به صورت مرتب این ویروس را می‌تواند به کام مرگ بکشاند.

در های خانه را بر روی میهمان باز نکنید

شاید این جمله را به بی ادبی اطلاق کنید اما جان انسان‌ها مهم‌تر از دورهمی های چند ساعته است که می‌تواند جان عزیزانمان را به کام مرگ بکشاند می‌توانیم با این جمله «من شما را دوست دارم و نمی‌خواهم برای شما خطری محسوب شوم» دست رد به سینه میهمان بزنیم البته راه حل پیشنهادی جایگزین این است که از شبکه‌های اجتماعی و تماس‌های تصویری استفاده کنید.
به این حال شرایط حال موجود بر جامعه موقتی است و از این بحران جهانی نیز عبور خواهیم کرد اما با ماندن در خانه و قطع این زنجیره و رعایت اصول بهداشتی و نکات بالا تا جان خود و عزیزانمان و هموطنان را به خطر نیندازیم.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن