پیشگیری از کرونادانستنی‌های کرونا

کرونا چقدر خطرناک است؟

باید این را بگویم که ترس بی مورد نداشته باشید همه چیز به شما بستگی دارد. شاید کمی تعجب کرده باشید. در صورتی که شما به دستورهای پزشکی و پیشگیری که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم دقت کنید و حداقل نصف آنها را عملی کنید مشکلی برای شما پیش نخواهد آمد و حتی در صورت مبتلا شدن هم به صورت یک سرماخوردگی کوتاه آن را پشت سر خواهید گذاشت. اما اگر شما کرونا را جدی نگیرید و هیچ تلاشی برای جلوگیری و مبارزه با آن نکنید ممکن است به قیمت از دست دادن جانتان تمام شود و یا در بهترین حالا تجربه کردن یک دوره بسیار سخت در بیمارستان، پس همه چیز به شما بستگی دارد.

این ویروس به نسبت خیلی از بیماری‌ها از میزان مرگ و میر بسیار کم‌تری برخوردار است اما در مقابل میزان افراد مبتلا و سهولت مبتلا شدن بسیار بیشتر است؛ دلیل این امر قابلیت ماندگاری زیاد ویروس کرونا است؛ البته همیشه هم زیاد نیست هرچه سطح صیقلی‌تر و صاف‌تر باشد میزان عمر ویروس کرونایی که بر روی آن قرار می‌گیرد بیشتر خواهد بود و بر روی سطوح شیشه‌ای و فلزی مثل استیل در دمای مناسب چیزی حدود ۹ روز است؛ اما در البسه شرایط متفاوت‌تر است، هرچه سطح مربوطه از فرورفتگی‌ها و درز و شکاف‌های بیشتری برخوردار باشد عمر ویروس در این سطوح کاهش پیدا می‌کند و در بعضی از سطوح از یک روز هم کمتر است.

دما هم مهم است کرونا توانایی زنده ماندن در هوای سرد را دارد به همین دلیل سرما بر روی آن تاثیری ندارد اما برعکس هرچه دما بیشتر شود، ویروس کرونا ضعیف‌تر می‌شود و در نهایت از بین می‌رود.

اگر به کرونا مبتلا شدیم چه کار کنیم؟

اگر احساس می‌کنید بعد از علائم عمومی که به آنها اشاره شد دچار تنگی نفس و درد در قفسه سینه شده‌اید باید سعی کنید کم‌ترین میزان ارتباط با دیگر اعضا خانواده را داشته باشید. درون یک اتاق استراحت کنید و درب آن را ببندید (البته به دلیل سنگین بودن این ویروس نسبت به هوا کرونا توانایی معلق بودن در هوا را ندارد اما بهتر است از جابه جایی هوا خود داری کنید) در صورتی که روند درمانی رو به بهبود نیست حتماً به پزشک مراجعه کنید اما اگر نشانه‌های بهبودی و یا بدتر نشدن را مشاهده می‌کنید از دمنوش‌های مختلف (دمنوش زعفران دو بار در روز به دلیل وجود ترکیبات کروسین و در زعفران و کمک به قوی شدن سیستم ایمنی بدن توصیه می‌شود)، چای، مایعات گرم، سوپ‌های نسبتاً غلیظ و پر ملات(در سوپ‌ها به دلیل وجود تنگی نفس در فرد کرونایی بهتر است از ادویه‌ها به مقدار بسیار کم استفاده شود. بهتر است در این زمان خود را در قرنطینه قرار دهید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن